sobota, 23 marca 2013

Poczekajka

"Poczekajka", Książka, która zapoczątkowała moją fascynację do autorki i jej książek.
Zapoczątkowała i trwa i trwa i trwa...

Bohaterka z kart tej powieści-Patrycja. Młoda pani weterynarz z zawodu, czarownica z pasji.
Jakoś mnie ta pasja dziewczyny ucieszyła, bo tak się składa, że zbliżona do mojej pasji  czarowania.
... „Magia to nic innego, jak siła albo słabość ludzkiego umysłu. Moc, której używasz, wiara w nią i odwaga, by wierzyć — to jest właśnie magia!”... - Katarzyna Michalak (z książki Poczekajka)
I to marzenie o domku...ach...
Jakąś słabość poczułam do dziewczyny z marzeniami, całkiem do moich podobnych...no,ale nie o mnie ;)

Coś o treści :

Na pierwszym planie powieści, Patrycja Marynowska.
Sympatyczna, młoda pani weterynarz mieszkająca w Warszawie, marząca o wyrwaniu się spod skrzydeł swojej nadopiekuńczej matki i odnalezieniu swojego miejsca na ziemi, najlepiej daleko od miasta, jego zgiełku i zakłamania. Patrycja, marzycielka, która marzy i przyzywa w myślach swojego księcia z bajki  imieniem Amre ,wierząc w zakończenie-i żyli długo i szczęśliwie (swoją drogą kto by tak nie chciał). Patrycja," grafomanka" o dość wybujałej wyobraźni i dużej dawce poczucia humoru. Patrycja "czarownica"zafascynowana wielbicielka magii. Tak, w tej książce znajdziecie prawdziwą magię. To właśnie magia doda sił i zaprowadzi Patrycję do jej marzeń, do...poszukiwania i odnalezienia małej chatki, pod którą ma przyjechać Książę na Białym Koniu.
... Magia to nic innego, jak siła albo słabość ludzkiego umysłu. Moc, której używasz, wiara w nią i odwaga, by wierzyć — to jest właśnie magia!”... - Katarzyna Michalak (z książki Poczekajka)
Poczekajka – mała mieścina w okolicach Zamościa.
Tu właśnie trafia bohaterka. Tu odnajduje swoje miejsce...poznaje nowych ludzi i...dostaje pracę w Zoo, gdzie grasują "dzikie węże"i inne zwierzaki.
Znajduje stary(wyśniony) zrujnowany domek- Chatkę Wiedźmy (jakoś w temacie), remontuje i tu zapuszcza korzenie i wtedy do drzwi puka kandydat na wymarzonego Amrego i ...
I wcale nie będzie zakończenia i żyli długo i szczęśliwie.
Wydarzenia i spiski których nie można zaliczyć do tych sympatycznych dość mocno utrudniają ) zrealizowanie planów.Do tego Patrycja, obca, paniusia z miasta,ooo, takiej nie szczędzą przykrości miejscowi. A, Amre,cóż...
Ale po resztę wrażeń odsyłam do lektury.

Jakie wrażenia, czyli dlaczego polecam :

Jeżeli oczekujesz księgi z rodzaju-literatura piękna lub wielkich dzieł literackich, z przedziału ambitna,to po nie sięgnij. Nikt nie broni. "Poczekajka" należy do zupełnie innego gatunku.
Jeśli więc potrzebujesz wytchnienia od biegu życia, jeżeli potrzebujesz zatrzymania choć na chwilę
gonitwy myśli, ta lektura jest właśnie dla Ciebie.Jeśli masz marzenia.Jeśli wierzysz  magię, kochasz ludzi i zwierzęta, ta książka jest dla Ciebie.
 -Barwne postacie
 -szczypta magii
-przeplatająca się miłość i nienawiść
-malownicze pejzaże
-zwierzyniec
to wszystko ujęte lekkim, dowcipnym stylem pisania (mój ulubiony)Katarzyny Michalak.
Jedyne, co mi pozostaje dodać do lektury :
Polecam.Polecam.Polecam.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz