wtorek, 30 października 2012

Archanioł Zadkiel.

Zrobiłam dziś pięknego skrzydlatego opiekuna.
Z przepięknymi,silnymi skrzydłami w kolorze brązu,wycieniowane złotem,
które otulają postać anioła.
Ubrany w szaty koloru kości słoniowej,cieniowana Colortricx Powerpearl.
Wysokość 52 cm. x 40 cm.
Czekam tylko na pewną część,którą muszę dołączyć do postaci i będzie już kompletny.
Zaistniał jako:
Archanioł Zadkiel.


 
Przemiana.
Jestem odwiecznie patrzącym okiem fioletowego promienia.
Nic nie jest w stanie ukryć się przed mym wzrokiem,
nic nie może przesłonić mi widoku;
nic nie może zmącić jego wyrazistości,
nic nie może mnie zmylić.
Jestem archaniołem siódmego promienia,
który wznosi cię na skrzydłach
fioletowego światła.
Zostajesz obdarzony boskim wzrokiem.
Odwracam twoją głowę w tę stronę,
w której twoje oczy ujrzą prawdę.
Boska Esencja istnieje.
Dostrzeż ją.
Przebacz dawne urazy i podążaj ku wieczności w to, co Nowe.
 
  Imię Zadkiel (również: Tsadkiel) pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: prawy, szlachetny, sprawiedliwy nauczyciel w imię Boga. Zadkiel jest strażnikiem boskiego porządku. Do jego anielskich kompetencji należy obdarzanie ponadczasową wiedzą poszukują­cych prawdy - w zależności od ich zdolności duchowych i w zgodzie z regułami czasu. Posiadłszy tę wiedzę, mogą oni zmieniać się w boskim świetle. Zadkiel bywa również nazywany Najstarszym Wiary. Wspierał Dawida w walce z Goliatem, pomógł w przyniesie­niu do Jeruzalem Arki Przymierza* - ma swój udział w jeszcze wie­lu innych cudach, czyli zdarzeniach z pozoru niemożliwych.

Zadkiel jest strażnikiem wielkiego kultu wtajemniczenia wielu mistycznych zakonów. Zna ponadczasowe boskie prawa i zasady -ich rozwijanie wymaga określonej formy, określonego rytmu i okre­ślonego porządku odprawiania rytuałów. Jest archaniołem nadzo­rującym sumienne i właściwe odprawianie ceremonii ku chwale Boga.

W dzisiejszych czasach jego działalność ogniskuje się na przesy­łaniu w świat boskiej prawdy i na rozwoju ludzkiej duszy.
Zadkiel uczy alchemii, przemiany poprzez fioletowe światło, ponadczaso­wych praw Bożych. Jest strażnikiem ognia wewnętrznej metamor­fozy, umiłowania wolności i przebaczenia. Gdy jest przyzywany, przyczynia się do oczyszczenia i przemiany każdej żywej istoty. Od około sześćdziesięciu lat pradawna, niegdyś tajemna, jednak ponadczasowa wiedza przeżywa swój renesans - odkrywana jest na nowo i znów promieniuje w świat. Wielu ludzi poznało już jej tajni­ki i z nią pracuje. Rozpoczętej właśnie epoce Wodnika przyświeca siódmy, fioletowy promień przemiany, przebaczenia i wolności. Dla­tego też praca z fioletowym płomieniem jest jednym z najważniej­szych zadań tej epoki.

Jeśli Zadkiel skieruje na ciebie swoje wszechwidzące oko, wów­czas wezwie cię do tego, abyś spojrzał na swoje życie z wyższego punktu widzenia (z szerszej perspektywy). Jeśli go poprosisz, aby zadziałał w twoim życiu, wówczas nauczy cię nowego sposobu wi­dzenia. Jeśli zaczniesz stosować go w praktyce, otworzą się przed tobą nowe, nieznane dotychczas możliwości. Skupiając się na du­chowym wymiarze swojego życia, poczujesz się tak, jakby dodano ci skrzydeł. Wielu ludzi zaczęło patrzeć z tej nowej perspektywy na zdarzenia swojego codziennego życia i twierdzą, że stało się ono przez to bogatsze, lżejsze, łatwiejsze, wypełnione światłem, a oni odczuwają w nim więcej wolności i dostrzegają jego głęboki sens.

Prawdziwie życie duchowe oznacza wolność, szczęście i niezależ­ność oraz absolutną ufność we własną świetlistą siłę serca i intuicji. Nie musisz przyłączać się do niczego i nikogo, chyba że takie jest twoje życzenie i wola i przez to czujesz się wzbogacony. Możesz urzeczywistniać w swoim życiu przesłania, które są dla ciebie ważne i mają dla ciebie duże znaczenie, które służą tobie i twojemu obec­nemu rozwojowi. Prawdziwa siła twojego „ja" jest nieprzekupna.

Przesłanie Zadkiela brzmi:

 ZACZNIJ DOSKONALIĆ CZUJNIKI, KTÓRYMI ZOSTAŁEŚ OBDARZONY PRZEZ BOGA, 
A BĘDĄ CIĘ ONE PROWADZIŁY DROGĄ ŚWIATŁA.  
 BĄDŹ WOLNY, BĄDŹ WSPANIAŁY.
Przesłanie z książki "Świetlista Siła Aniołów" Jeanne Ruland.


2 komentarze :

  1. Wspaniały Anioł,piękne,rozłożyste skrzydła.Kolorystyka super...wspaniała praca.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję,na "żywo" jest jeszcze piękniejszy.

      Usuń